Nejc Strojnik
10.2.2019

(FOTO) Zala Sekavčnik državna prvakinja med članicami, Korošcem skupno štiri medalje

AZS Državno dvoransko prvenstvo v atletiki za člane je prvič v zgodovini potekalo v Sloveniji.
Šport

Štiri kolajne in tri osebne rekorde so koroški atleti in atletinje dosegli na včerajšnjem članskem državnem prvenstvu v Novem mestu. Najuspešnejša je bila Zala Sekavčnik.

V dolenjski prestolnici je potekalo prvo dvoransko državno prvenstvo v atletiki v zgodovini Slovenije. Pred dograditvijo in pokritjem velodroma s krožno stezo v Češči vasi na robu Novega mesta, so se slovenski atleti in atletinje za državne dvoranske naslove merili v Linzu, Dunaju, Bratislavi, Budimpešti in drugih bližnjih mestih s krožno 200-metrsko atletsko stezo. Včeraj se je v novem mestu zbralo 270 atletinj in atletov iz 28 slovenskih klubov. Med njimi tudi veliko Korošcev, ki so štirikrat stopili na oder zmagovalce.

​Prvo mesto in naslov državne prvakinje je v teku na 1.500 metrov osvojila Zala Sekavčnik iz Atletskega kluba Slovenj Gradec, ki je zanesljivo premagala vso konkurenco. Državni podprvak je z odličnim finišom v teku na 800 metrov postal njen klubski kolega Jaka Pogorevc, tretji mesti pa sta osvojila Ana Štern (Koroški atletski klub Ravne) v teku na 800 metrov in Mitja Kordež (AK Slovenj Gradec), ki je v teku na 60 metrov izboljšal tudi svoj osebni rekord. Najboljšim so nagrade podelili izjemni atleti in atletinje iz slovenske zgodovine, med njimi tudi Jolanda Čeplak, ki si še vedno lasti svetovni dvoranski rekord v teku na 800 metrov.