17.9.2020

Tretji poraz v nizu in zdrs Fužinarja v spodnjo polovico lestvice

Andrej Petelinšek Fotografija je s tekme proti Dravi.
Šport

Nogometaši v 2. slovenski ligi so včeraj odigrali tekme 7. kroga. Krka je po preobratu in dveh izključitvah Korošcev premagala Fužinar s 5:3.

Novomeščani so na svojem Portovalu premagali ekipo ravenskega Fužinarja, ki je na Dolenjskem doživela še tretji poraz v nizu. Korošci so tekmo odprli na sijajen način, mrežo nekdanjega kluba je v šesti minuti načel Matej Potokar. Sledilo je hitro izenačenje, Marko Huč je bil uspešen izvajalec kazenskega udarca. Tekmeca sta s tem izidom zaključila prvi del dvoboja, v drugi polčas pa so znova odlično krenili Ravenčani. Z goloma Edija Horvata v 47. in 48. minuti so povedli z 1:3, a so "farmacevti" našli recept za preobrat, do katerega so prišli s štirimi goli med 76. in 93. minuto. Prednost gostov je z novo enajstmetrovko znižal Marko Brekalo, ki je štiri minute kasneje poravnal izid. V 87. minuti je za popoln preobrat zadel še brat Ivan Brekalo, tri točke pa je globoko v sodniškem dodatku potrdil Anis Jašaragić. Krka ostaja točko za vodilnimi Radomljami, Fužinar je zdrsnil v spodnjo polovico lestvice.

Krka - Fužinar Vzajemci 5:3 (1:1)

* Novo mesto, gledalcev 150, sodniki: Kajtazović, Brezar, Jamnik.
* Strelci: 0:1 Potokar (6.), 1:1 Huč (14./11 m), 1:2 Horvat (47.), 1:3 Horvat (48.), 2:3 M. Brekalo (76./11 m), 3:3 M. Brekalo (80.), 4:3 I. Brekalo (87.), 5:3 Jašaragič (90.).
* Krka: Pintol, Bedek, Filipčič, Novak (od 50. Jašaragič), Vrandečič, Kastrevec, Vidmar (od 50. M. Brekalo), Huč (od 60. Hrka), Kambič, Jakopović (od 69. Ejup), Vešner Tičić (od 60. I. Brekalo).
* Fužinar: Marčič, Malešević, Driessen, Potokar, Kendeš (od 65. Prša), Horvat, Kovač, Florjanc (od 68. Jauk), Turkuš, Grubelnik, Tsivelekidis.
* Rumeni kartoni: Jakopović, Huč, Vrandečič, Jašaragič, M. Brekalo; Marčič, Grubelnik, Potokar, Kovač, Turkuš.
* Rdeča kartona: Grubelnik (62.), Potokar (68.).