14.6.2021

Korošci so iz Ljubljane prinesli kar deset kolajn

BK Karizma Sati Tarkuš (BK Karizma), Arijalda Mustafić (BK Karizma) in Isabela Šeme (BK Bit).
Šport

Badminton klub Bit iz Ljubljane je konec tedna organiziral turnirja v badmintonu v kategorijah U13 in U19. V prestolnici so uspešno nastopili tudi Korošci in Korošice.

Najboljša posameznica turnirja U13 je postala Arijalda Mustafić iz ravenskega Badminton kluba Karizma, ki je zanesljivo slavila med posameznicami in bila v paru z Ljubljančanko Isabelo Šeme najboljša tudi v dvojicah. Sati Tarkuš je bila srebrna med posameznicami in bronasta skupaj z Nežo Španžel v dvojicah. Do medalje v kategoriji U13 je prišel tudi Jan Vrance iz Športnega društva Sele Vrhe, ki je bil v navezi s Timom Bregarjem iz Mengša drugi v kategoriji dvojic.

Kar trojno zmago pa so igralke Karizme osvojile v kategoriji U13 B. Zmagala je Alma Ahmetović, druga je bila Sara Večko, tretja pa Eva Vrčkovnik. Uspeh je z zmago v tej kategoriji dopolnil Karizmin Boštjan Pušnik. Še eno kolajno, in sicer v kategoriji U19, je osvojila Kara Zorman iz ŠD Sele-Vehe, ki je bila v navezi s Katjo Kokalj iz Branika tretja v dvojicah.