19.12.2021

Fužinar na DP: Berložnik spet državni prvak, zmaga tudi za žensko štafeto

Plavalna zveza Slovenije Bazen v Kranju.
Šport

Tretji dan Odprtega prvenstva Slovenije v Kranju so plavalci in plavalke Fužinarja dosegli dve absolutni zmagi. Absolutni državni prvak je ponovno postal Jaš Berložnik v disciplini 400 m mešano, absolutne prvakinje pa so postale tudi članice štafete 4x200 m prosto v postavi Daša Tušek, Hana Sekuti, Lana Kokot in Nija Gerdej.

V absolutni kategoriji si je na 100 m hrbtno bron priplavala še Neli Pšeničnik, že v dopoldanskem delu pa si je bron priplavala tudi štafeta 4x50 m mnešano v postavi Neli Pšeničnik, Nija Gerdej, Hana Sekuti in Daša Tušek.

Med mladinci oz. mladinkami so zlato medaljo osvojili Neli Pšeničnik na 100 m hrbtno, Hana Sekuti na 50 m delfin in Ožbej Knez na 400 m mešano. Hana Sekuti je poleg zlata osvojila še mladinski bron v disciplini 200 m prosto.

V posamični konkurenci je med kadetinjami slavila Maja Lajbaher na 50 m delfin, Nija Gerdej pa je bila v isti disciplini druga. Bron je v disciplini 200 m prosto...