16.10.2020

Brez popuščanja: Slovenj Gradec zmagal tudi v Ljubljani

RK Slovenj Gradec 2011
Šport

Rokometaši Slovenj Gradca 2011 so v 7. krogu lige NLB v Ljubljani premagali LL Grosist Slovan s 23:22 (13:9).

Ljubljanska zasedba je doživela šesti poraz v tej sezoni. V dosedanjih tekmah je ukanila le svojo mestno tekmico, kot zadnja pa ji je rokometno mero danes vzela v tej sezoni zelo vroča koroška zasedba, ki je po četrti zmagi na šestih tekmah skočila kar na tretje mesto v ligi NLB.

Izbranci gostujočega trenerja Sebastjana Sovića so vodili od prve do zadnje minute. Dokaj hitro so si priigrali tri gole prednosti (6:3), to prednost pa v končnici prvega polčasa še malce oplemenitili in ga končali z vodstvom 13:9.

Gostujoči rokometaši v drugi polovici niso popustili, njihova prednost je večji del znašala od dveh do štirih golov. Izbranci domačega trenerja Aleša Repine so se jim v predzadnji minuti po golu Davida Svečka resda približali na gol (21:22), zmago Korošcev pa je v zadnji minuti potrdil Žan Šol.

V koroški zasedbi sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Rok Cvetko in Uroš Štumpfl. Oba sta dosegla po šest golov, v ljubljanski pa je prednjačil Miha Kotar z devetimi zadetki.

Ljubljanska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Škofji Loki, ekipa iz Slovenj Gradca pa v Kopru.