9.9.2019

V Mežici slavila Ogrizek in Golobova

Tekaški klub Grča
Šport

V Mežici je v soboto v organizaciji Tekaškega kluba Grča potekal 34. tek Borisa Keršbaumerja, ki se ga je udeležilo 41 tekačev in tekačic.

Tekmovalci so se merili na 10 kilometrov dolgi progi, pri čemer so premagali okoli 300 višinskih metrov. V absolutni konkurenci. sta slavila Severino Ogrizek s časom 38:59,67 in Manuela Golob, ki je v cilj pritekla s časom 45:47,77. Drugi mesti sta v absolutni kategoriji dosegla Jure Žlogar in Tamara Gornjak, tretja pa sta bila Teja Plantak in Tadej Žavcer.

Poleg omenjenih, so zmage v svojih kategorijah osvojili še Adel Balčinovič, Jože Mori ,Snežana Lujinovič, Avgust Manfreda, Fani Podkrajšek in Branko Janez Rojc

34. tek Borisa Keršbaumerja je štel tudi za točkovanje v Štajersko-koroškem pokalu v gorskih tekih. Do konca sezone bosta na sporedu še dva teka, in sicer 19. Tek po ulicah Žalca (21. september) ter 16. Tek miru v Slovenj Gradcu (13. oktober).