(FOTO) Športniki leta so Tjaša Oder, Klemen Čebulj in moška ekipa Namiznoteniškega kluba Fužinar

Nejc Strojnik Športnik leta 2019 - Ravne na Koroškem.
Šport

V imenitnem ambientu grajskega vrta Koroške osrednje knjižnice na Ravnah so podelili priznanja najboljšim športnikom in športnicam v letu 2019.

Prireditev Športnik leta 2019, ki ga organizira Zveza športnih društev Ravne na Koroškem bi morala biti na sporedu že marca, a je bila zaradi takratnih razmer okoli novega koronavirusa prestavljena na kasnejši termin. Dobre tri mesece kasneje so jo vendarle izpeljali, prireditev pa je na prostem izpadla morda še bolje kot v Kulturnem centru, kjer so jo nameravali organizirati marca. Druženje v čast najboljšim športnikom in športnicam preteklega leta je povezoval Jurij Berložnik, nagrade so podeljevali župan občine Ravne Tomaž Rožen, predsednik Zveze športnih društev Danilo Čebulj in častni občan Adi Urnaut, za glasbene vložke pa je poskrbel Adi Smolar.

image

Športnika leta sta postala plavalka Tjaša Oder, ki je priznanje prejela že devetič in odbojkar Klemen Čebulj, medtem ko je nagrado za najboljšo ekipo lanskega leta prejela moška ekipa Namiznoteniškega kluba Inter diskont Fužinar Ravne. Odrova je ob prejemu nagrade dejala, da preživlja težke čase, saj je pred epidemijo imela začrtano celotno sezono, štirkrat je nameravala tudi na višinske priprave. "Vse se mi je podrlo, težave so z motivacijo, na dan so prišle nekatere stare poškodbe. Olimpijske igre, ki so prestavljene na prihodnje leto so zame zelo daleč," pravi najboljša slovenska plavalka, ki je še nekaj mesecv nazaj nameravala letos, po nastopu v Tokiu zaključiti kariero. Epidemija je precej posegla tudi v kariero Klemna Čebulja, ki je trenutno še v Italiji, nagrado pa je v njegovem imenu prevzela mama Janja. "Z družino čakajo, da se bodo preselili na Poljsko, kjer bo igral v naslednji sezoni," je dejala. V tekmovalni ritem pa se je več kot uspešno vrnila moška ekipa Namiznoteniškega kluba Ravne, ki je nedavno osvojila drugo mesto v državi. "Letos je bolj ali manj vse zaključeno. Nekaj prvenstev, ki bi morala biti na sporedu maja, se je premaknilo na september, oktobra pa tako ali tako začnemo že z novo sezono," pa je povedal Darko Jamšek.

image
Nejc Strojnik Športnica leta - Tjaša Oder.

​Tjaša Oder je na svetovnem prvenstvu v Gwangju 2019 osvojila 9. mesto na 800 metrov  prosto in 10. mesto na 1.500 metrov prosto. Na evropskem članskem prvenstvu v kratkih bazenih v Glasgowu je osvojila 5. mesto na 800 metrov, na svetovnem pokalu v Dohi pa 1. mesto na 800 metrov prosto. Plavalka Fužinarja je še zmeraj lastnica rekordov na 800 metrov in 1500 metrov prosto od kategorije deklic pa vse do absolutne kategorije. V obeh disciplinah je tudi članska državna prvakinja tako v kratkih kot tudi dolgih bazenih.

image
Nejc Strojnik Nagrado je v imenu Klemna Čebulja prevzela mama Janja.

Klemen Čebulj je bil pomemben član slovenske moške odbojkarske reprezentance, ki je v letu 2019 osvojila srebrno medaljo na evropskem prvenstvu v Praizu. Njegovo kakovost je prepoznala tudi Odbojkarska zveza Slovenije, ki ga je proglasila za najboljšega slovenskega odbojkarja lanskega leta. 28-letnik, ki je svojo pot začel v domačem Fužinarju, je v pretekli sezoni nosil dres Trentina, ki velja za enega najboljših klubov na svetu.

image
Nejc Strojnik Športna ekipa leta je postala moška ekipa Namiznoteniškega kluba Inter diskont Ravne.

Moška ekipa Namiznoteniškega kluba Fužinar Inter diskont Ravne na Koroškem je v sestavi Mitja Horvat, Janez Petrovčič, Darko Jamšek in Miha Jamšek osvojila 3. mesto v 1. slovenski namiznoteniški ligi za moške in postala pokalni zmagovalec.

Posebna priznanja za Tuškovo, Šeglovo, Breznikarja in Vezonika

Zveza športnih društev Ravne na Koroškem je podelila tudi posebna priznanja športnikom za leto 2019, ki so s svojimi rezultati zaznamovali svojo športno pot in zastopali Slovenijo na odmevnih mednarodnih tekmovanjih. Nagrade so prejeli plavalki Daša Tušek in Janja Šegel, triatlonec Brane Breznikar ter plezalec Gregor Vezonik.

image
Nejc Strojnik Poseban priznanja so prejeli Daša Tušek, Janja Šegel, Brane Breznikar in Gregor Vezonik.

Daša Tušek je v sezoni 2019 kot reprezentantka zastopala Slovenijo tako na mladinskem evropskem kot tudi na mladinskem svetovnem prvenstvu. Na mladinskem evropskem prvenstvu v Kazanu je zasedla 7. mesto na 1.500 metrov prosto in 8. mesto na 800 metrov prosto. Na svetovnem mladinskem prvenstvu v Budimpešti je bila z novim osebnim rekordom 8. na 1.500 metrov prosto in 11. na 800 metrov prosto. Konec leta je na evropskem članskem prvenstvu v kratkih bazenih v Glasgowu zasedla 13. mesto na 800 metrov prosto. V mladinski kategoriji je postala državna prvakinja na 200, 400, 800 in 1500 metrov prosto. Tuškova je kategorizirana športnica perspektivnega razreda.

Janja Šegel je na evropskem članskem prvenstvu v Glasgowu kot članica štafete 4x50 metrov prosto zasedla 7. mesto, 16. je bila na 200 metrov prosto in 19. na 100 metrov prosto. Na odprtem državnem prvenstvu Slovenije je postala absolutna prvakinja na 100 metrov hrbtno in podprvakinja na 200 metrov hrbtno ter na 50 in 100 metrov prosto.

image

Brane Breznikar je oktobra lani na Ironmanu v Barceloni dosegel nov mejnik. V svoji kategoriji nad 65 let je po 3,8 kilometrih plavanja, 180 kolesarstva in 42,2 kilometrih teka zmagal in s časom 10 ur 15 minut in 8 sekund postavil tudi nov najboljši čas Ironman triatlona v kategoriji nad 65 let. Z zmago se je še sedmič v karieri uvrstil v finale tekmovanja Ironman na Havajih.

Gregor Vezonik je član Alpinističnega kluba Ravne in član slovenske reprezentance v športnem plezanju. Na tekmi svetovnega pokala je dosegel 8. mesto v Münchnu in Chogqingu ter 6. mesto na tekmovanju Adidas Rockstars v Stuttgartu. Vezonik je kategoriziran športnik svetovnega razreda.