3.11.2019

Gorenje odpor Slovenj Gradca zlomilo v drugem polčasu

Aljaž Sešel
Šport

Rokometaši velenjskega Gorenja so v 8. krogu lige NLB v gosteh premagali Slovenj Gradec 2011 z 28:23 (17:13).

V sosedskem obračunu so smetano pobrali Velenjčani, ki so na Koroškem dosegli šele četrto zmago. Pred začetkom sezone eni glavnih pretendentov za končno zmago v državnem prvenstvu po osmih odigranih tekmah za vodilnimi Celjani zaostajajo osem, za drugouvrščenimi Ribničani pa šest točk. Slovenjgradčani ostajajo pri dveh točkah in štirih zmagah ter so na enajstem mestu na lestvici.

Uvod v tekmo je bil povsem izenačen, po vodstvu rokometašev iz Slovenj Gradca v 17. minuti (10:9) pa so Velenjčani naredili delni izid 3:0 in tri minute kasneje povedli z 12:10. Od tedaj naprej tekmecu več niso pogledali v hrbet, postopoma so lomili njihov odpor, dokončno pa so ga zlomili v začetku druge polovice tekme.

Izbranci gostujočega trenerja Zorana Jovičića so si 36. minuti priigrali šest golov prednosti (21:15), v nadaljevanju pa navkljub določenim nihanjem v svoji igri osvojili pomembni točki. V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Vlado Matanović z devetimi, v poraženi pa Aleksandar Glendža z osmimi goli.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu v četrtek, 7. novembra, gostila trebanjski Trimo, zasedba iz Slovenj Gradca pa bo v soboto, 9. novembra, gostovala v Kopru.

Slovenj Gradec 2011 - Gorenje Velenje 23:28 (13:17)
* Športna dvorana, gledalcev 700, sodnika: Turnšek in Čretnik.
* Slovenj Gradec: Ošlovnik, Abramović, Cvetko 5, Glendža 8, Bulović, Banfro 3, An. Jankovski 2, Pajt 3 (2), Kresnik 1, Šiljeg, Lesjak 1, Jagodič, Veršovnik, Tahnik, Štumpfl, Al. Jankovski, Soldo.
* Gorenje Velenje: Taletović, Husejnović, Celminš, Mazej 4, Tajnik, Matanović 9 (6), Levc, Šol 2, Starc, Miklavčič 2, Drobež, Haseljić 2, Verdinek, M. Kavčič 4, A. Kavčič 3, Okleščen 2.
* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 3 (2), Gorenje Velenje 6 (6).
* Izključitve: Slovenj Gradec 2011 10, Gorenje Velenje 8 minut.