12.10.2019

(FOTO) Fužinarjev "all in" za zmago pri rivalih iz Dravograda

Nejc Strojnik Koroška Dravograd - Fužinar Vzajemci 0:2
Šport

Derbi stoletja, kot so nogometni spopad koroških drugoligašev, Dravograda in Fužinarja, poimenovali v mestu ob Dravi, se je končal po željah gostov z Raven. Za končnih 0:2 sta zadela Žan Medved in Tadej Trdina.

Že dolgo se ni zgodilo, da bi koroški nogomet na tribune zvabil toliko gledalcev kot se jih je v soboto zbralo v Dravogradu. Že dolgo s koroških tribun nismo poročali o štirimestni številki. Derbi s Fužinarjem, ekipi se na tako visokem nivoju še nikoli nista srečali, je na tribune dravograjskega stadiona privabil 1.100 navijačev. Vrsta pred vhodom na stadion je bila dolga kot že dolgo ne.

image
image

Tekmo, ki je poleg točk prinašala tudi lokalni prestiž, so oboji začeli nekoliko negotovo. Prvi polčas je bil izenačen, čutiti je bilo nervozo. Derbi je le derbi. Posest žoge je sicer govorila v prid Fužinarja, a Dravograjčani so v prvem polčasu dvakrat nevarno zapretili. Obakrat neuspešno, obakrat je mreža gostov ostala prazna. Prvi del, v katerem so padli trije rumeni kartoni, tudi zaradi jezikanja, se je tako končal z 0:0. Bitka pa ni potekala le na zelenici, tudi navijači so kar tekmovali, kdo bo glasnejši. Zeleni ali rdeči. Vsaki na svoji strani igrišča.

image
image

S stališča gledalcev je bil precej bolj zanimiv drugi polčas, v katerem se je pokazalo, da je ne glede na to, da pred tekmo nihče ni želel govoriti o favoritu, Fužinar trenutno boljši od Dravograda. V 60. minuti so namreč Ravenčani zadeli prvič, enajst minut kasneje še drugič. Prvega je zabil Žan Medved, drugega Tadej Trdina. Tudi sicer najboljša strelca Fužinarja. Medved je z devetimi goli celo drugi strelec lige. Zadetka sta domače precej dotolkla, saj so se do konca tekme bolj ali manj branili, Ravenčani pa iskali priložnost, da mrežo stresejo še tretjič. Da je tekma odločena in da so Dravograjčani izstrelili že vse naboje, so začutil tudi domači gledalci, ki so že pred koncem tekme zapuščali stadion. Ob koncu obračuna pa so namesto kakšnega gola padli še trije kartoni. Dva rumena, Fužinarjev Dominik Ivkič pa je pordečel.

image
image

"V prvem polčasu nismo bili pravi. Nismo bili sproščeni, mogoče smo čutili pritisk velike tekme. Žoga ni stekla, bili smo v krču. Igrali smo preveč zaprto. V drugi polčas pa smo šli 200-odstotno, 'all in', kar se je obrestovalo. Take tekme odločajo prekinitve. Na ta način smo zadeli prvič, potem še drugič in tekmo srečno pripeljali do konca. Škoda mi je le Ivkičevega rdečega kartona na koncu," je po tekmi dejal Žan Medved, ki z enim očesom že pogleduje proti prihodnjemu krogu in domači tekmi s Koprom.

image
image

Po tekmi je nasprotnikom športno čestital tudi trener domačih Bojan Kus, ki mu je bilo žal, da niso znali izkoristiti priložnosti iz prvega polčasa: "Večkrat se nam zgodi, da v prvem delu dobro pariramo nasprotnikom. Tudi tistim iz višjega kakovostnega razreda, a v nogometu je zelo pomembna kakovost posameznikov. Ne pravim, da imamo slabe igralce. Je pa res da potrebujejo nekaj časa, da bodo iz priložnosti, ki smo jih imeli, znali zadeti. V zadnjih minutah smo poskušali še z igralcem več, a se ni izšlo. Nič, zaslužena zmaga Fužinarja. Danes tako, drugič, upam, drugače."

image
image

Fužinar je z zmago po nepopolnem 13. krogu 2. slovenske nogometne lige, dve tekmi sta na sporedu še jutri, napredoval na 7. mesto na lestvici, Dravograd ostaja 14. Ravenčane v prihodnjem krogu čaka domača tekma z drugouvrščenim Koprom, Dravograjčani pa bodo gostovali v Dekanih, pri zgornjih sosedih z lestvice.

Koroška Dravograd - Fužinar Vzajemci 0:2 (0:0)
* Športni center Dravograd, gledalcev 1100, sodniki: Podgoršek, Žunič, Kalan.
* Strelci: 0:1 Medved (60.), 0:2 Trdina (71.).
* Koroška Dravograd: Kanduč, Petek, Barič, Rogina (od 74. Dobaj), Kogelnik, Rožej (od 66. Gluhovič), Pečnik, Vrabič, Verstovšek (od 74. Pešl), Ferk, Ferenčak.
* Fužinar Vzajemci: Poljanec, Rober, Ikić, Dodlek, Paradiž (od 76. Grubelnik), Ćoralić, Ivkič, Kovač (od 58. Fasvald), Turkuš, Trdina (od 85. Verhovnik), Medved.
* Rumeni kartoni: Vrabič, Petek, Ferk, Pešl; Rober, Poljanec.
* Rdeči kartoni: Ivkič (87.).